SI-ATAT DE MULT CAT A CITIT, / PANA CE A ADORMIT !...
"Motan mi-as fi dorit sa fiu
cu coada-n sus, cu blana-n dungi,
cu ghiare si mustati mai lungi,
cu-n ochi verzui si-un ochi caprui.(...) -"Balada motanului", de NICHITA STANESCU
La multi ani, ISABELLE ADJANI! Născută pe 27 iunie 1955 la Paris (Gennevilliers), dintr-un tată algerian kabyl și o mamă germană bavareză, ...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu